Malý, ale útulný – aj z malého bytu sa dá vytvoriť krásny domov

23. januára 2020

Medzi najčastejšie prenajímané nehnuteľnosti patria jednoizbové byty. Napriek samostatnej kuchynke bývajú miestnosti malé a môžu pôsobiť stiesňujúco. Ak si však každú izbu správne „nadizajnujete“, môžete celý byt opticky efektívne rozšíriť a zmeniť na útulné zázemie, ktoré vám bude každý závidieť!

šatník

Ako zväčšiť malú miestnosť?

Malý byt má množstvo výhod, no pri jeho zariaďovaní treba byť opatrný. Ak použijeme tmavé farby či veľký nábytok, môžeme sa cítiť stiesnene. Vyhnite sa masívnej sedačke, širokému televízoru či hutnému drevenému nábytku. Naopak, prednosť dajte menším skrinkám, na steny použite svetlé farby, ktoré opticky zväčšujú priestor, a veľký luster nahraďte stropnými svietidlami. Nebojte sa vzorov, ktoré decentne skombinujete s jednoliatymi farebnými odtieňmi.

Nie minimalizmus, ale správny výber nábytku

Napriek tomu, že to môže znieť minimalisticky, tento smer nie je ideálnym riešením. V skutočnosti pôsobí malá minimalistická izba fádne. Stavte radšej na odkladací priestor, kde skryjete deky či vyložíte decentné dizajnové doplnky. Vzdušnejší dojem dosiahnete aj tým, že necháte vyniknúť čistú podlahu a stavíte na nábytok s vysokými nožičkami.

Aký nábytok vybrať?

Veľmi dôležitá otázka, s ktorou vám radi pomôžeme! Prinášame niekoľko tipov, ktoré dokážu dokonale oklamať vaše oči.

  • Vstavané skrine

Skriňa na mieru, kde skryjete úplne všetko a ešte aj dobre vyzerá. Keďže je robená tesne na stenu, nezaberie veľa miesta. Ak zvolíte vhodné farebné kombinácie, aké má napríklad skriňa ALASSIO, dosiahnete veľmi príjemný, zväčšujúci efekt.

vstavaná skriňa

  • Sedačka a posteľ – 2 v 1

Nekupujte zbytočne veľa. Inklinujte k flexibilnému nábytku. Pohodlný a kvalitný spánok sa dá dosiahnuť aj na správnej sedačke. Ideálny stav je, keď sedačka disponuje aj úložným priestorom. Jednou z takých je napríklad PARTY, kde šikovne schováte paplón či iné pokrývky. Dôležité je, aby sa jednoducho rozkladala a nezaberala priveľa priestoru.

  • Rozkladací stôl

Keď obedujeme sami, uskromníme sa aj s malým okrúhlym stolíkom. Čo však robiť, keď príde návšteva? Nenechajte sa zaskočiť a myslite dopredu na rozkladacie stoly. Napríklad taký MERKUR X môžete bez problémov zmenšovať a zväčšovať podľa svojich potrieb.

  • Kreslo = stolička

Pracovné miesto a zároveň kreslo na relaxáciu? To nájdete v inovatívnom kresle FREESTYLE-S 3A. Môžete si nastavovať výšku aj šírku sedu, podnožie a prispôsobiť si ho do polohy, ktorá vám práve vyhovuje.

 

kreslo

Obývacie izby , , ,
Parkovanie zdarma